fbpx
A A
A A

Žvarbios gamtos stichijos nenumaldė noro grožėtis narcizų žvaigždynais

2021.04.28

Praėjusį savaitgalį, ignoruodami besispardančias lietaus, sniego ir šalto vėjo stichijas, į Druskininkus plūdo žmonės, išsiilgę grožio ir gerų emocijų. Žydinčių narcizų lauko reginys, prilygintas ant žemės nusileidusiems žvaigždynams, išties buvo pribloškiantis ir vertas nuodėmės. Bet apie tai – tiesiogiai iš žydinčių laukų.

Audronė Vancevičienė, pedagogė iš Kauno: „Buvome daug girdėję apie narcizų šventę Druskininkuose, tačiau atvažiavome pirmą kartą. Nesitikėjome, kad pamatysime tiek daug žiedų vienoje vietoje. Fantastika! Jei oras būtų buvęs geresnis, tai pasivaikščiojimas narcizų lauke būtų buvęs dar malonesnis. Labai nustebino tai, kaip druskininkiečiai sugebėjo išradingai ir saugiai išspręsti karantino ribojimus. Tas autobusiukas su dainuojančiais ir grojančiais atlikėjais nuteikė labai maloniai. Mes su drauge net pašokome ir padainavome kartu su dviem solistėmis narcizų lauke ir prisifilmavome. Draugai buvo nustebinti. Ačiū Druskininkams, kad sugebėjo ir karantino laikotarpiu surengti tokią šventę!”

Šįkart lankytojams buvo pasiūlyta galimybė žydėjimu grožėtis ir tamsiu paros metu. Vakare, kai žydinčią erdvę užliejo efektingas šviesų ir spalvų žaismas, atsivėrė dar įspūdingesnis vaizdinys. Skambant ypatingą atmosferą kuriančiai muzikai, išties atrodė, kad danguje mirgantys žvaigždynai nusileido ant žemės.

„Šiemet nusprendėme kitaip įprasminti narcizų žydėjimą – siekėme, kad narczų laukas įspūdingai atrodytų ir dieną, ir naktį, todėl pasitelkėme įvairią apšvietimo techniką, kuri sukūrė  žemėn nusileidusio žvaigždėto dangus įspūdį. Norėjome, kad tie kurorto svečiai, kurie kasmet atvažiuoja pasigrožėti žydinčiais narcizais, šiemet čia atrastų kai ką nauja. Stengiamės, kad karantino išvarginti žmonės Druskininkuose pasisemtų naujų įspūdžių. Labai džiaugiamės šiltais lankytojų atsiliepimais, jau labai to pasiilgome“, – sako Druskininkų savivaldybės Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Vaiva Žagunienė.

„Į Druskininkus pasigėrėti žydinčiais narcizais važiuojame jau trečius metus iš eilės. Visada čia patiriame puikių emocijų, – įspūdžiais dalijosi Rimantas Daknys, inžinierius iš Vilniaus. – Šiemet atvykome su nakvyne, tai narcizais gėrėjomės ir dieną, ir vakare. Maloniai nuteikė įspūdingomis šviesomis apšviestas narcizų laukas vakare. Tikrai atrodė, jog žvaigždės nusileido ant žydinčių narcizų, tai buvo nepakartojamas reginys. Šeštadienį narcizų lauke buvo gausybė žmonių, bet jie elgėsi saugiai, todėl nebuvo jokios įtampos ir nerimo dėl koronaviruso grėsmės. Puiku buvo ir tai, kad čia pat, šalia narcizų lauko galima buvo papietauti kavinėje, buvome pasiilgę ramaus pasėdėjimo prie pietų stalo. Tai dar vienas malonus potyris!“.

Dvi savaitgalio popietes mobilia scena tapo aplinkai draugiškas autobusiukas, kuris suko ratus po žydintį narcizų parką, veždamas muzikantus ir atlikėjus. Druskininkiečiai atlikėjai, išsiilgę žiūrovų, net žvarbią dieną negailėjo gerų emocijų ir šildė dainomis, melodijomis, nuoširdžiais linkėjimais.

„Ši narcizų žydėjimo šventė mums tapo susitikimo su sūnaus šeima, kuri gyvena Vilniuje, vieta, – sako medikė iš Alytaus Aurelija Paškauskienė. – Jie atvažiavo į Druskininkus iš sostinės, o mes su vyru – iš Alytaus. Visą dieną gėrėjomės žydinčia narcizų pieva, bendravome, sutikome pažįstamų iš kitų miestų. Manau, jog tai unikalus Druskininkų renginys, jei būtų geresnis oras, tai žmonių skaičius būtų dar didesnis. Po ilgo karantino ir užsidarymo namuose tas pasivaikščiojimas po narcizų lauką, po Druskininkus buvo tikra atgaiva kūnui ir sielai. O dar ir gyva muzika grojo! Nors daugelis žmonių lauke nedėvėjo apsauginių kaukių, bet saugaus atstumo stengėsi laikytis. Aš tai buvau rami, nes esu jau dukart paskiepyta nuo koronaviruso. Kai atšils oras, būtinai vėl atvažiuosime į Druskininkus.“

Narcizų žydėjimas Druskininkuose jau tapo prasidedančio pavasario įprasminimo simboliu. Dešimtą pavasarį pražydusiomis pavasario gėlėmis dar bus galima grožėtis ir kitą savaitgalį. Beje, pumpurus krauna ir rožinės sakuros, tad įspūdžių Druskininkuose pakaks dar ilgam.

 

Pranešimas spaudai.

Druskininkų kultūros centras.

Nuotraukos – Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras.

Visit Druskininkai