fbpx
A A
A A

Žydinčios Velykos: naktį švytintys margučiai ir narcizų jūros kerai Druskininkuose

2022.04.15

Druskininkai šį pavasarį vėl stebins kvapą gniaužiančiais vaizdais ir netikėtais kūrybiniais sprendimais. Dvi ryškiausios pavasario šventės susijungia į vieną – jau šį savaitgalį Šv. Velykos pražys margučių raštais, o dar kitą savaitę tęs pavasarinio atgimimo kelionę narcizų jūros žvaigždynuose. Kurorto gyventojų ir svečių laukia du nepamirštami Žydinčių Velykų savaitgaliai, kurie pasiūlys ne tik įspūdingus reginius, bet ir pramogas visai šeimai.

Velykų savaitgalis: Velykų galerijos margučių paslaptys

Žydinčių Velykų kelionė prasidės Gydyklų parke, kuriame Velykų galerijoje išdygs septyni milžiniški margučiai. Išskirtinio kūrybinio projekto imasi penkių menininkų komanda, tarp kurių – druskininkietis Gabrielis Žvirblis (GZparrow), vienas pirmųjų gatvės meno atstovų Lietuvoje Timotiejus Norvila (Morfai), multimenininkas, apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“ Antanas Dubra (Stryts), Eglė Tamulytė (Aglaja Ray), pristačiusi daugiau nei 60 personalinių ir grupinių parodų bei performansų visame pasaulyje ir Pijus Šematulskis (Duona), garsėjantis įspūdingais piešiniais ant Alytaus pastatų sienų.

Kiaušinyje, simbolyje, kuriame slypi atsinaujinimo jėga, atgimimas ir gyvybė, šie menininkai įprasmins veržlią kūrybinę energiją, o kiekvienas margutis papasakos savitas istorijas, kurios stebins, žavės, vers susimąstyti ir reflektuoti svarbiausios pavasario šventės prasmes.

Naktį Druskininkų Velykų galerijoje lauks dar įspūdingesnis vaizdas – margučiai keis išvaizdą ir paslaptingai švytės, juose pražys dienos metu nepapasakotos paslaptys ir kūrybiniai pavidalai.

Tęsdami kelionę po Žydinčių Velykų Druskininkus, taip pat galėsite atrasti žaismingas bendruomenių kurtas velykines dekoracijas. Ši velykinio parko tradicija atsirado praėjusiais metais, kuomet kurortas dėl pandemijos buvo uždarytas atvykstantiems turistams ir kaip niekad svarbu buvo sukurti pozityvią ir įkvepiančią atmosferą. Parke taip pat surasite margučių lovelius ir galėsite su visa šeima pažaisti tradicinį margučių ridenimo žaidimą.

Ir tai dar ne viskas – kurorto erdves užpildys jaukios muzikos melodijos, vyks didelio populiarumo susilaukiančios Velykų orientacinės, kūrybinės edukacijos, sutiksite Mimų teatro artistus.

Narcizų žydėjimo savaitgalis: pusės milijono narcizų žvaigždynas

Balandžio 22-24 d. savaitgalį Žydinčios Velykos tęsis su vienu įspūdingiausių Lietuvos reginių – Vijūnėlės parke pražys pusės milijono narcizų jūra. Kaip ir naktinėje Velykų galerijos margučių transformacijoje, sutemus kurorto svečius ir gyventojus pasitiks fantastiški naktinio narcizų lauko žvaigždynai. Du vakarus (balandžio 22 ir 23 d.) narcizus nušvies meninės šviesų instaliacijos, paversiančios narcizų lauką vaizdiniu, kurį privalo pamatyti ir patirti kiekvienas. Įspūdis bus toks, tarsi žvaigždėtas dangus nusileido ant žemės, o kosminės kelionės jausmą sustiprins ambientinės muzikos garsai.

Sutemus vaikščiodami po narcizų lauką pasijusite tarsi persikėlę į M. K. Čiurlionio paveikslą. Prieš jūsų akis dar kartą atsiskleis kosminis Velykų simbolizmas, sutinkamas daugelyje pasaulio mitopoetinių tradicijų. Jei Velykų galerijoje margučiuose užgims tverianti kūrybinė galia, tai Narcizų žydėjimo savaitgalio metu matysite šios galios kūrybinį išsilaisvinimą – pražydusių narcizų laukuose užgims žvaigždės, kurios formuosis į žvaigždynus, o pavasario gyvybinis užtaisas dar kartą simboliškai įveiks blogį.

Šiais metais naktinė švytinčio narcizų lauko transformacija apims dar daugiau erdvių – neribotos skaitmeninio meno galimybės nuspalvins ir baltą tiltelį bei mišką šalia. Narcizų žydėjimo savaitgalis taip pat pasitiks miesto gyventojus ir svečius tradicine muge, lauks pramogos visai šeimai ir vaikams, muilo burbulų fiesta, koncertas, parke sutiksite dangų siekiančius kojūkininkus, veidrodinius personažus. Lauks galimybė prakalbinti Druskininkus bei susipažinti su turtinga kurorto istorija pavasario piknike ir ekskursijose.

Velykų ir Narcizų žydėjimo savaitgaliai susijungs į vienas Žydinčias Druskininkų Velykas. Tai pati geriausia proga trumpoms atostogoms, kurių metu galėsite ne tik išvysti unikalius reginius, patirti visą Žydinčių Velykų šventės pavasarinę transformaciją, bet ir džiaugtis kitais kurorto malonumais. Be to, ši savaitė sutampa su moksleivių atostogomis, o Druskininkuose su šeimą tikrai surasite ką veikti ir šventės savaitgaliais, ir kitomis dienomis.

Žydinčių Velykų programa

Daugiau turizmo informacijos galite sužinoti telefonu +370 313 51 777, el. paštu information@druskininkai.lt bei apsilankę turizmo informacijos centre adresu M. K. Čiurlionio g. 65, Druskininkai.

Parengė Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras

www.druskininkai.lt

Visit Druskininkai