fbpx
A A
A A

Rudeninis „Druskininkų krosas“ pritraukė 200 dalyvių

2022.10.20

Savaitgalį surengtas vienas vaizdingiausių šio rudens bėgimų Lietuvoje – „Druskininkų krosas“. Puikus oras, nuostabi gamta ir noras pasivaržyti į šį Lietuvos kurortą atviliojo beveik 200 aktyvių žmonių.

Tai buvo jau trečiasis projekto „Bėk su draugu Druskininkuose“ bėgimas. Šiame projekte dalyviai yra kviečiami bėgti ne po vieną, o su draugu arba giminaičiu.

Jie Druskininkuose varžėsi estafetėje 2×1000 m. Nugalėtojais tapo jaunas Miko Montvilo ir Deivido Rastoko duetas („Lukas“). Jis finišavo per 6 min. 24 sek.

Antrąją vietą užėmė Aleksandras Gorskis ir Donatas Košiuba („RunFace VaSti“, 6.41), trečiąją – Algirdas Strazdauskas ir Nikita Liatukaitė („RunFace VaSti“, 7.20). Vos 3 sekundžių iki prizinės vietos pritrūko Nedo Guogos ir Ievos Rezajevos duetui.

„Druskininkų krose“ vyko ir dar dvi įdomios estafetės. Estafetėje 4×1000 m nugalėjo „Lukas“ komanda (14 min. 19 sek.), aplenkusi „Bėgančios Marijampolės“ (15.32) ir Elektrėnų ESSC (21.05) atstovus.

Tuo tarpu jaunimas galėjo savo jėgas išbandyti estafetėje 4×500 m. Čia triumfavo Leipalingio progimnazijos atstovai Emilis Urbanavičius, Matas Grušauskas, Klaidas Suchanka ir Ignas Olšauskas. Antrąją ir trečiąją vietas užėmė Trakų kūno kultūros ir sporto centro bėgikai.

Nemažo susidomėjimo Druskininkuose susilaukė individualūs 8 ir 4 km bėgimai, vaizdingai, bet tuo pačiu ir gana sudėtingais miško takais bei takeliais.

8 km distancijoje greičiausias buvo žinomas Lietuvos bėgikas Ignas Brasevičius (28.56). Antras finišavo Ignas Dumbliauskas (30.32), trečias – Povilas Trainavičius (34.33).

Tarp moterų greičiausia buvo Daiva Bielevičiūtė (39.12). Antra liko Jūratė Antanavičienė (41.31), trečia – Sigita Danilevičienė (44.44).

Beje, D. Bielevičiūtė Druskininkuose startavo du kartus. Jau minėtoje estafetėje 4×1000 m ji su „Bėgančios Marijampolės“ komanda užėmė antrąją vietą.

„Druskininkų krose“ nusprendžiau dalyvauti dėl to, kad kolega bėgikas pasiūlė prisijungti prie jo buriamos komandos estafetei 4×1000. Labiausiai šis renginys patiko tuo, kad tai kroso bėgimas, nes pagrinde per sezoną daugiausia dalyvauju bėgimuose plentu. Smagu, kad buvo galima sudalyvauti ne tik estafetėje, bet ir individualiame bėgime. Trasa, nors ir nelengva, su nemažai sukilimo, buvo labai vaizdinga ir nenuobodi“, – kalbėjo D. Bielevičiūtė.

Estafetiniai bėgimai yra tarsi komandinis sportas. Nors abiem atvejais bėgama po vieną, atmosfera visgi skiriasi. Tą pripažįsta ir D. Bielevičiūtė.

„Estafetėje patinka dalyvauti dėl komandinės dvasios, vieni kitų palaikymo, paskatinimo ir motyvacijos. Bėgdamas galvoji ne tik apie savo asmeninį rezultatą, bet ir apie visą komandą ir tas skatina pasitempti, atiduoti visas jėgas dėl geresnio komandinio rezultato“, – prisipažino bėgimo mylėtoja.

Šiųmetinis ruduo suteikia puikias sąlygas bėgikams sportuoti lauke. D. Bielevičiūtė teigė, jog rudenį bėgti yra nuostabu dėl to, kad saulė nekepina, oras dažniausiai būna gaivus ir drėgnas bei, žinoma, galima grožėtis rudeniniu peizažu.

Po finišo dalyvių laukė ne tik proginis medalis, bet ir kitos rėmėjų dovanos, tarp kurių – naujasis „RASA Native“ vaisvandenių gėrimas bei „Magvit“ prizai. Visi Druskininkų kroso dalyviai galėjo atsigaivinti itin tyriu natūraliu mineraliniu vandeniu „RASA LIGHT Active Life“.

Renginį organizavo asociacija „Sporto renginiai“ ir Druskininkų sporto centras.

„Druskininkų krosas“ yra „Bėk drauge su draugu Druskininkuose” projekto dalis, kurį bendrai finansuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) Sporto rėmimo fondo lėšomis, skirtomis įgyvendinti sporto projektus, susijusius su sporto renginių organizavimu, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Dar viena galimybė pasimėgauti rudeniu bėgant – jau spalio 22 dieną Juodšiliuose

Dar vienas rudeninis krosas numatomas jau ateinantį šeštadienį. Šalia Vilniaus esančiuose Juodšiliuose vyks tradicinis bėgimas „Juodšilių ruduo“.

Tai – dar vienas kroso bėgimas natūralioje gamtoje. 12 val. prasidės jauniausiems dalyviams pritaikytas 600 m bėgimas, o 12.15 val. bus duotas startas 4,5 km, 9 km ir 18 km dalyviams.

Didžioji dalis trasos drieksis miško takais, o maža dalis – žvyrkeliu. Dalyviams teks miške įveikti mažą upeliuką.

Visit Druskininkai