fbpx
A A
A A

Gamtos stichijos sveikatinimui Druskininkų kurorte

2022.03.04

Pačiuose Lietuvos pietuose, Dzūkijoje, įsikūręs unikalus sveikatos šaltinių kurortas – Druskininkai. Dar tarpukariu čia pradėta diegti naujoviška gydymo metodika, parke terapijoms buvo naudojami natūralūs gamtos veiksniai: saulės spinduliai, oro temperatūra, vandens jėga. Dabar mieste apjungiamos visos 4 gamtos stichijos – oras, ugnis, vanduo ir žemė, visų mūsų organizmo sveikatinimui.

Deguonies terapijos besirūpinantiems savo kūnu

oro juosta

Prieš maždaug 20 metų pasklido kalbos, kad pop muzikos karalius Michaelis Jacksonas miega barokameroje. Tuomet tai atrodė keistas turtingų žmonių užsiėmimas, tačiau šiais laikais tokia kamera jau mažai ką stebina. Ją naudoja ne tik tie, kurie atsisako vėjais paleisti savo jaunystės grožį, tačiau ir tie, kurie kovoja su antsvoriu, depresija ar pervargimu. Kūną atpalaiduojančios baroterapijos metu organizmas yra prisotinamas žmogui gyvybiškai būtino deguonies doze. O tai skatina žaizdų, opų ir lūžių gijimą, ląstelių ir audinių regeneraciją. Dirbantys ilgas valandas uždarose patalpose prie kompiuterio ekranų gali pajausti kas yra oksigenoterapija. Jos metu pagerėja audinių aprūpinimas deguonimi, aktyvėja  medžiagų apykaita ląstelėse ir audiniuose, pagerėja miegas, mąstymas, rega, klausa. Pradėjus pulti pervargimui ir depresyvioms mintims Druskininkų kurorte siūlomas deguonies koncentratorius. Dėl specialių sistemų šis prietaisas paima orą iš aplinkos, jį filtruoja, koncentruoja ir tiekia deguonį pacientui per kaukę ar nosinę kaniulę. O gal susigundysite deguonies – vaistažolių arbatų kokteiliu? Deguonimi prisotinta vaistažolių arbata patenka į burną, stemplę, skrandį, o per paviršinius kapiliarus, esančius viršutiniame virškinamajame trakte, deguonis patenka į kraują. Nedidelė deguonies kokteilio porcija prilygsta pilnaverčiam pasivaikščiojimui gryname ore.

baro kamera Druskininkuose

Seansas baro kameroje sveikatingumo ir poilsio komplekse „Grand SPA Lietuva“

♥ KUR: išretinto oro terapija „Amberton SPA Green“; deguonies terapija, kvėpavimo funkcijos gerinimas su „RespiCare“, ozono terapija „Hyper Medozon Comfort“, deguonies-vaistažolių arbatų kokteilis „Eglės sanatorijoje“; seansas barokameroje, deguonies – vaistažolių kokteilis, deguonies koncentratorius „Grand SPA Lietuva“; deguonies terapija „Druskininkų gydykloje“; deguonies terapija „UPA Medical SPA“.

Žemės teikiama atgaiva kūnui ir sielai

žemė juosta

O ar norėtumėte visas mintis palikti nuošalyje? Druskininkų kurorte leiskite sau pasimėgauti žemės teikiama atgaiva, vaikščiojant basomis po samanas, mėgaujantis išpuoselėtais parkais ar skaitant mėgiamą knygą prie nuostabaus Druskonio ežero. O gal ne tik kūnas bet ir siela pailsės Karolio Dineikos garbei pavadintame sveikatingumo parke. Čia įrengtos žaidimų, mechaninių treniruoklių aikštelės, galite išbandyti savo jėgas žaidžiant tinklinį, badmintoną ar stalo tenisą. Pajausti atsipalaidavimą Druskininkuose gali padėti ir purvo procedūros, kurios yra vienos iš populiariausių. Ilgametės tradicijos ir naujausios technologijos pavertė šias procedūras išskirtinėmis ir turinčiomis itin efektyvų poveikį organizmui. Procedūros tokios kaip, purvo vonios, purvo aplikacijos, sapropelinio purvo aplikacijos – gydo, padeda atsipalaiduoti, gerina medžiagų apykaitą, stiprina imuninę sistemą, mažina alergijas bei pakelia nuotaiką. Druskininkų gydomasis purvas yra juodos spalvos ir patenka iš durpinių karjerų, esančių kurorto apylinkėse. Vėliau procedūroms naudojamas specialiai paruoštas, mineralais ir mikroelementais praturtintas purvas. Taigi procedūros naudingos ir Jūsų grožiui, ir sveikatai. O ar žinojote, kad Druskininkų gydomojo purvo nauda yra moksliškai įrodyta?

purvo terapija gydykloje druskininkuose

Gydomojo purvo terapija Druskininkų gydykloje

♥ KUR: sapropelinio purvo procedūros „Belorus sanatorijoje“; durpinio purvo aplikacija „Eglės sanatorijoje“; durpinio purvo mineralinė vonia „Eglės sanatorijoje“; baltojo purvo aplikacija „Eglės sanatorijoje“; purvo aplikacija „Grand SPA Lietuva“; sapropelinio purvo procedūra „Grand SPA Lietuva“; gydomojo purvo aplikacija „Druskininkų gydykloje“; gydomojo purvo vonia „Druskininkų gydykloje“sapropelinio purvo aplikacija „UPA Medical SPA“.

Sutrikusią jėgų darną atkurkite per kelias valandas

ugnis juosta

Ar žinojote, kad Druskininkuose galite rasti virš 60 įvairiausių pirčių? Kas dieną susidurdami su sunkumais, pirtyje mes turime galimybę atsipalaiduoti bei atstatyti kūną, suteikti sielai naudą ir malonumą. Tai šilta, rami aplinka be išorinių trikdžių, kur uždarius duris užsiveria ir durys nuo likusio pasaulio. Neskubant, leiskite sau prabangą mėgautis net kelias valandas trunkančiu kūno malonumu. Pirtyje vykstantys procesai veikia visas organizmo sistemas. Priplūstantis kraujas ir aukšta temperatūra teigiamai veikia Jūsų pavargusius raumenis ir suaktyvina gijimo procesus, veikia kaip peršalimo ligų profilaktika, vidaus organai tam tikra prasme pailsi. Ar tai būtų fiziologinis pasitenkinimas besikaitinant pirtyje ar tai būtų mėgavimasis pirties ramybe, kaitinimasis pirtyje iš tiesų leidžia jums pasijusti geriau ir lengviau.

piryts druskininkuose vandens parke

Pirčių šiluma Druskininkų vandens parke

♥ KUR: pirčių kompleksas „Eglės sanatorijoje“; pirtys ir SPA ritualai Hamame „Grand SPA Lietuva“; pirtys „Vandens parke“; pirtys „UPA Medical SPA“.

Magiška vandens galia galite įsitikinti ir patys

vanduo juosta

Galime tik pasidžiaugti, kad gamta Lietuvą dosniai apdovanojo vandens gausa. Druskininkų požemiuose teka vertingiausias pasaulyje turtas. Per metus kurorte išpilstoma net 32,8 milijonai litrų mineralinio vandens. Šis iš giliausių gręžinių keliauja ne tik ant Jūsų stalo. Mineralinis vanduo naudojamas sveikatinimo ir grožio procedūroms visose didžiosiose kurorto sveikatinimo įstaigose. Panirkite į mineralinio vandens vonią ir atsipalaiduokite arba išbandykite sveikatinamąsias mankštas mineralinio vandens baseine. Druskininkų mineralinio vandens gydomosios ir stiprinamosios galios žinomos ir vertinamos ne vieną šimtmetį. „Grožio šaltinis“ čia pat, kurorto centre, kur iš daugiau nei 300 metrų gylio gręžinio trykšta pats sūriausias ir giliausias Druskininkų šaltinis, pasižymintis odą valančiomis ir jauninančiomis savybėmis. Trokštantiems paragauti mineralinio vandens, mieste rasite kur pasimėgauti gydančiu vandeniu, tik verta prisiminti, kad šis vanduo skirtas gydymui ir yra geriamas tam tikromis indikacijomis. Druskininkų mineraliniai vandenys gydo, stiprina imunitetą, atpalaiduoja, gerina nuotaiką.

vertikalios vonios gydykloje

Vertikalios vonios procedūra Druskininkų gydykloje

♥ KUR: sveikatingumo plūduriavimo terapija Thermo-Spa, gydomosios vonios, vertikali vonia, gydomoji mankšta baseine, gydomasis povandeninis masažas „Amberton Green SPA“; mineralinės vonios „Belorus sanatorijoje“; mineralinės vonios „Eglės sanatorijoje“; mineralinės vonios, povandeninis masažas, AQUA aerobika „Draugystės sanatorijoje“; mineralinės vonios, vertikali vonia „Druskininkų gydykla“mineralinės vonios, povandeninis masažas „Grand SPA Lietuva“; mankšta mineralinio vandens baseine „Grand SPA Lietuva“; mineralinės vonios, inhaliacijos mineraliniu vandeniu „UPA Medical SPA“.

 

Druskininkų kurortas kviečia išbandyti ir patiems įsitikinti, jog apjungiant gamtos stichijas sveikatinimui į kasdienybę sugrįšite ne tik sveikesni, bet galiausiai jausitės tiesiog gerokai laimingesni! Atraskite ir Jūs šio miesto privalumus ir malonumus.

 

Parengė Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras

www.druskininkai.lt

Visit Druskininkai