fbpx
A A
A A

Svarbi informacija apgyvendinimo paslaugų sektoriaus atstovams

2020.08.06

Nuo 2020 m. liepos 1 dienos keitėsi kai kurių verslo liudijimų – tarp jų ir apgyvendinimo sektoriaus – išdavimo tvarka.

Nuo šiol trumpalaikės apgyvendinimo paslaugos gali būti teikiamos tik įsigijus atitinkamą verslo liudijimą: „Apgyvendinimo paslaugų (kaimo turizmo paslaugos) teikimas“ (kodu 010) arba „Apgyvendinimo paslaugų (nakvynės ir pusryčių paslaugos) teikimas“ (kodu 043).

Pasitaikydavo atvejų, kad apgyvendinimo paslaugos turistams buvo teikiamos įsigijus netinkamą verslo liudijimą „Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma“. Šį verslo liudijimą gali įsigyti tik tie, kurie teikia ilgalaikę butų nuomos paslaugą, t.y. ilgesniam, nei vieno mėnesio laikotarpiui. Gyventojai, nuomojantys gyvenamosios paskirties patalpas, kiekvienam nuomojamam objektui turi įsigyti atskirą verslo liudijimą ir už jį sumokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį.

Druskininkų savivaldybė kartu su Valstybine mokesčių inspekcija yra numačiusi ir vykdo patikrinimus dėl veiklos teisėtumo ir vietinės rinkliavos mokėjimo.

Jeigu verslininkai nakvynės paslaugas turistams teikia turėdami netinkamą verslo liudijimą arba nemoka savivaldybei kurorto rinkliavos, tokiu atveju bus taikomos griežtos baudos.

Primename, kad visą informaciją, kaip deklaruoti vietinę rinkliavą už naudojimąsi Druskininkų kurorto viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra, rasite Druskininkų savivaldybės tinklalapyje, skiltyje „Vietinės rinkliavos portalas“.

Kurorto rinkliavą moka atvykę kurorto svečiai – jų sumokėti pinigai skirti kurorto infrastruktūros priežiūrai ir tvarkymui, turizmo rinkodaros priemonėms, Druskininkų įvaizdžio formavimo priemonėms, kurorto vizitine kortele tapusių gėlynų priežiūrai ir įrengimui.

Kviečiame verslininkus ir bendruomenę bendradarbiauti kartu kuriant kurorto įvaizdį ir aplinką.

Dėl išsamesnės informacijos galite kreiptis tel.: (8313) 52190.

Visit Druskininkai