fbpx

Gydymo tradicijos Karolio Dineikos sveikatingumo parke

2022.03.28

Sveikatingumo parkas buvo įkurtas Druskininkuose maždaug prieš 100 metų. Būtent tada buvo sukurta originali gydymo „saule, oru ir judesiu“ metodika, sulaukusi plataus pripažinimo. Ratnyčėlės upelyje įrengtose kaskadose tuometiniai Druskininkų svečiai stiprino savo sveikatą, parko pievelėse mankštinosi, deginosi ir žaidė tenisą. Istorinėse nuotraukose įamžintas ir Lenkijos maršalas J. Pilsudskis, besigrūdinantis parko kaskadose.

Po Antrojo pasaulinio karo Sveikatos parkas išplėstas iki 20 ha. Vadovaujant žymiam Lietuvos kūno ir dvasios kultūros puoselėtojui Karoliui Dineikai, buvo įrengti soliariumai, pėdos taškų akupresūros baseinas, vertikalios vonios, aerohidrojonoterapijos paviljonas.

Prieš kelis metus genialios praeities terapeutų idėjos Druskininkuose buvo atgaivintos, ir dabar šią senovinę terapiją galite išbandyti renovuotame Karolio Dineikos garbei pavadintame sveikatingumo parke. Gydomoji ir fizinė kultūra čia derinama su vandens procedūromis kaskadinėse maudyklėse, aerohidrojonoterapija ir pirtimi.

Aerohidrojonoterapija – tai procesas, kurio metu kvėpuojame švariu, neigiamais jonais prisotintu oru, kurių dėka mūsų organizmas atsistato ir pailsi. Tokių „gerųjų“ jonų koncentracija Dineikos parko paviljone yra 100 kartų didesnė nei gamtoje (kalnuose, miške), 1000 kartų didesnė nei miesto ore, 10 000 kartų didesnė nei gyvenamosiose patalpose ir ofisuose.

Kaskadinės maudyklės yra originali hidromasažo rūšis. Masažuotojo darbą čia atlieka krintančio vandens srovė, kuri tonizuoja, treniruoja ir grūdina organizmą. Šią gaivinančią procedūrą siūlome derinti su pirties terapija. Naujoji parko pirtis turi pusę tonos sveriančią akmenų krosnį ir du panoraminius langus, pro kuriuos atsiveria Ratnyčėlės upės panorama. Šalia esančioje lauko terasoje atsipalaiduokite, išgerkite arbatos, pasimėgaukite saulės voniomis.

Papildomai parke įrengtos žaidimų, mechaninių treniruoklių aikštelės, tinklinio, badmintono, stalo teniso ir gimnastikos aikštelės, dviračių ir pasivaikščiojimo takeliai.  Parko viduryje esančioje scenoje vyksta kultūriniai renginiai, koncertai, mankštos.

Visit Druskininkai